Arapça öğrenmek ne kadar sürer?

Arapça nasıl öğrenilir?

Her dil eğitiminde olduğu gibi arapça öğreniminde de belli başlı kaideler yani kurallar vardır.Bunlar bir dili öğrenmenin temelini oluşturan sütunlardır.İster İngilizce olsun ister Fransızca olsun ve ister Arapça olsun bir dili öğrenmek için evrensel dil eğitimi kurallarından yararlanmak gerekir.

Dil öğreniminde kurallar nelerdir?

  • Disiplin
  • Emek
  • İstikrar
  • Zaman
  • Dinleme
  • Hiç anlamasanız bile okuma parçalarını okumak ve çevirmeye çalışmak
  • Kelime ezberi

Bu kurallara uyulduğu taktirde her dilde olduğu gibi Arapçada da başarı pekala mümkündür.

Altın Kural “Dinleme”

Biran çocukluğunuzu hatırlamaya çalışın.Çevreniz ve aileniz sizler ile siz anlamasanız dahi hep ana diliniz ile konuşmaya çalışmışlardır.Peki onlar sizinle konuşurken bu çocuk anlamaz konuşmayalım şeklinde bir tavır sergilememişlerdir tabiki de…Siz anlamasanız bile o dile maruz kaldınız yani.Peki size herhangi bir gramer kuralı öğretildi mi ? Tabiki de hayır.Peki nasıl öğrendiniz bu dili? El cevap : Dinleme ve haliyle taklit yeteneği.İşte tıpkı çocuklukta olduğu gibi sürekli bu dile maruz kalmanız gerekmektedir.Aksi halde başarıdan söz etmemiz pek mümkün değildir.

Arapça öğrenmek ne kadar sürer?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de Arapça ne kadar sürede öğrenilir? şeklindedir.Arapça öğrenimi uzun soluklu bir süreçtir.Ama hatırlatmakta fayda var: Bu sadece Arapça için geçerli olan bir durum değildir.Her dil için söyleyebiliriz bunu.Bir dili minimum düzeyde derdini anlatabilecek seviyeye gelebilmek için çok yoğun bir tempoda en az 6 ayınızı harcamanız lazım.Bu altı aylık süreç içerisinde çok derinlemesine gramere girmeden temel kuralları öğrendikten sonra yapacağınız iş bol bol dinleme yapmaktır.Dinlemenin altın kural olduğunu belirtmiştik.Şimdi de sizler için bu konunun daha da aydınlatılması adına bir video paylaşacağız ve bu vesile ile Arapça öğreniminde sizlere başarılar diliyoruz.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*