Nasıl

Evlilik kredisi sistemi nasıl işleyecek? Ev kadınlarının emekliliği nasıl desteklenecek? #nasıl

Evlilik kredisi sistemi nasıl işleyecek? Ev kadınlarının emekliliği nasıl desteklenecek? #nasıl

#nasılAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, A Haber canlı yayınında soruları yanıtladı. Bakan Yanık, “Her vatandaşımızı sosyal güvenlik sisteminde tutacağız.” ifadelerini kullandı.

“DEPREM BÖLGESİNDE VATANDAŞ HER ŞEYİN FARKINDA”

Deprem bölgesi seçim için ne düşündüğünü gösterdi. Biz bunu daha önce de söyledik çünkü biz sahayı görüyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat söyledi. Tek gündemimiz depremin yarlarını sarmak. Başka bir seçim gündemimiz yok. Bütün bakan arkadaşlarım, tüm kamu ve kuruluşları sahadaydık. Biz orada şunu gördük; vatandaşımız depremin ne kadar büyük bir afet olduğunu ve önlemez olduğunu gördü. Bu kadar büyük bir afeti bu kadar dikkatle ve bütün imkanlarıyla sonuçlarını ortadan kaldırmak depremzede vatandaşların yaralarını sarmak ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti yapabilir durumuna sahipti. Nitekim depremzede vatandaşlar ilk turda bu noktadaki iradesini ortaya koydu.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE YOLA DEVAM”

İnsanlar orada bir can pazarından çıkmışlar. Deprem sabahı saat 10’da ben Adana’daydım. Öğle saatlerinde Osmaniye’ye geçtik. Daha enkaz altında insanlar çıkarılırken insanlar bir can pazarından çıkarken oradaydım. Şimdi kalkıp dönüp insanlara son derece medeni bir tercihten dolayı için tahkir etmek çok yanlış. Hani helalleşme vardı. Hani herkesi kucaklıyorlardı. Hani CHP’nin geçmişteki kötü sicili silinmişti. Bu mudur yani? Dolayısıyla vatandaş her şeyin farkında Cumhurbaşkanı Erdoğan o kalp kırıklığını tamir etmek için sadece deprem bölgesinde çalışma planladı. Devlet olarak bölgede tüm çalışma alanlarında projeler devam ediyor. Bütün vatandaşlarımızın yaralarını sarıp yolumuza 28 Mayıs’tan sonra yine Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde devam edeceğiz.

OĞAN VE ÖZDAĞ’IN KARARI NE OLACAK?

Sayın Oğan’ın tabii öncelikle tebrik ediyorum. Bir seçim süreci atlattı geçmiş olsun hepimize. Ancak şunu karıştırmamak lazım. Bir siyasi partinin lideri olarak Meclis grubunuz olur milletvekili grubunuz olur dolayısıyla o milletvekili grubu üzerinde tasarruf hakkınız olur. Grubunuz adına bir söz verirsiniz bu başka bir şeydir ama seçmen adına söz verilmez. Sayın Oğan’ın da aldığı oy seçmenin refleksini ayniyle devam ettireceği iddiası veya beklentisi gerçekçi olmaz. Bir defa bunu bir tarafa yazmak lazım. Ancak kendisi açısından ve kendisine gönül veren insanları bir tavır bir duruş göstermesi açısından gayet tabii ki tavrını açıklaması ya da ikinci turda kimi destekleyeceğine ilişkin bir kanaat belirtmesi bu anlamda önemlidir. Fakat bütünüyle Sayın Oğan’a oy vermiş bütün yüzde 5’in tamamı istediği yere kanalize olur mu? Hayır bu gerçekçi bir beklenti değil. Seçmen üzerine böyle bir söz vermek mümkün değildir.

SOSYAL YARDIMLAR DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iradesiyle sosyal devlet olma halini her başlıkta engellilerde, yaşlılarda, kadınlarda, çocuklarda, çalışanlarda, gençlerde her grupta tek tek sosyal devletin sorumluluğunu yerine getirdik getirmeye devam edeceğiz. Şimdi artık bunu daha çeşitli hale getirerek daha kapsayıcı daha bütüncül koruyucu önleyici etkisini ortaya çıkararak sosyal yardımlar devam edecek.

GENÇLERE EVLİLİK KREDİSİ

Sadece evlilik kredisi değil daha sonra evlilik içerisinde çocukların diyelim ihtiyaçları eğitim vs. Aile ve Gençlik Bankası aslında bakarsanız gençlerin ev kurarken aile kurarken hayata yeni başlarken hayatlarının en güzel zamanlarının en güzel zamanları olarak kalmasını istiyoruz. Bir takım ekonomik sıkıntılarla o en güzel zamanı zorlaştırmasınlar.

Aile ve Gençlik Bankası ile kolaylık sağlanacak.

EV HANIMLARINA EMEKLİLİK SÖZÜ

Ev kadınlarının emekliliği konusu da aslında bizim aileye ve aile kurumunun sosyal tarafına da kamusal tarafına da ne kadar önem verdiğimizi gösteren bir tutum.

Şöyle bir düzenleme olacak kabaca şu anda çerçevesi. Kendi evinde kendi ailesi kendi çocuğu eşi vs. için ama nihayetinde ev kadınlarının kendi ailesi için ürettiği ekonomik değerin de bir kamusal tarafı var. Dolayısıyla dedik ki ikincisi daha önemlisi bizim hiçbir vatandaşımız sosyal güvenlik sisteminin dışında tutmamak gibi bir gayemiz var. Her vatandaş sosyal güvenceye sahip olsun ihtiyacı olduğunda yararlanabilsin.

3’TE 1’İNİ DEVLET ÖDEYECEK

Ev kadınlarını da sosyal güvence çemberinin içerisine alma çalışmalarından birisi ev kadınlarının emekliliği. Biz de devlet olarak senin emekliliğini kolaylaştıralım diyoruz. Bireysel emeklilik sistemine dahil olan ki zaten çok düşük primleri, kadınlarımızın sigorta primlerinin 3’te 1’ini devlet olarak biz ödeyeceğiz. Dolayısıyla hem teşvik edeceğiz hem de kolaylaştırmış olacağız.

🔔 A Haber’in en güncel haber görüntülerini takip etmek için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

A Haber Resmi Web Sitesi

Sosyal Medya Adreslerimiz
Evlilik kredisi sistemi nasıl işleyecek? Ev kadınlarının emekliliği nasıl desteklenecek? #nasıl

Related Posts

Sırt ve Dekolte Sivilceleri Nasıl Önlenir ve Bölgesel Kararmalar Nasıl Giderilir? #nasıl

Sırt ve Dekolte Sivilceleri Nasıl Önlenir ve Bölgesel Kararmalar Nasıl Giderilir? #nasıl #nasıl Sivilceler ve bölgesel kararmalar yaz gelirken birçok kişiyi endişelendirdiğini tahmin ediyorum çünkü bu konuda çok dm alıyorum. Özellikle hormonal sorunları olanlar bu konudan çok muzdaripler. Bazı ilaçların yan etkisi olarak da maalesef bunlar görülebiliyor. Ben size zaman zaman videolarımda bunlardan bahsediyorum. Hep…

Memleket Var Memleket 🤣 | Bu Nasıl NP Kasma Şeklidir #nasıl

Memleket Var Memleket 🤣 | Bu Nasıl NP Kasma Şeklidir #nasıl #nasıl Merhabalar, kanalda yıllardır herkesin oynadığı ve bıraktığı halde kopamadığı ” Knight Online ” kesitleri paylaşıyorum. Yeni videoları kaçırmamak ve bana destek olmak için, Videoları Beğenip, Kanala Abone Olabilirsiniz. Yayıncının Kanal Linki : Knight Online adına her türlü güvenli alışveriş için sponsorum olan :…

CHP’nin yol haritası nasıl olacak? #nasıl

CHP’nin yol haritası nasıl olacak? #nasıl #nasıl Cumhuriyet Halk Partisi’nde, Cumhurbaşkanı seçiminin kaybedilmesinin ardından, seçim muhasebesi yapılmaya başlandı. Yenilginin nedenleri ve bundan sonra atılacak adımlar değerlendiriliyor. “Gücü Özgürlüğünde” Doğru Haber, Dinamik Sunum, Kaliteli Program, Güçlü Yorum Haberturk TV YouTube Kanalına Abone Ol ➤ ➤ ➤ ➤ ➤ ➤ #HabertürkTV #Haber #Canlı #HabertürkCanlı CHP’nin yol haritası…

Sadece 2 Oto Hit İle Kill Almak Mı? | Detaylar İle Kayle Nasıl Oynanır? | Valiant – KayleElayjaLol #nasıl

Sadece 2 Oto Hit İle Kill Almak Mı? | Detaylar İle Kayle Nasıl Oynanır? | Valiant – KayleElayjaLol #nasıl #nasıl Selam arkadaşlar Lux’a 2 hit atınca ne olduğunu anlayamadım… İşte metayı kasığ kavuran Kayle karşınızda. Şimdiden iyi seyirler seviliyorsunuz 🙂 ————————————————————————————————————– •Instagram ➡ •Discord ➡ ————————————————————————————————————– •Valiant TOP LANE SERİSİ ➡ ————————————————————————————————————– #valiant #kayle #toplane…

Bu Kadar Uyumsuz Bir Menüyü Bize Nasıl Sunacak? | Zuhal Topal’la Yemekteyiz 392. Bölüm #nasıl

Bu Kadar Uyumsuz Bir Menüyü Bize Nasıl Sunacak? | Zuhal Topal’la Yemekteyiz 392. Bölüm #nasıl #nasıl İnternette eğlencelin adresi #Acunncom Televizyon dünyasının en iyi programları olan Survivor, Survivor Ekstra, Survivor Panorama, O Ses Türkiye, MasterChef Türkiye, Zuhal Topal ile Yemekteyiz, Doya Doya Moda, Doğduğun Ev Kaderindir, Kırmızı Oda, %100 Futbol, Exatlon Cup videoları hakkında ki…

Zeyysıla Tarık İster – Ayva Çiçek Açmış (Fener Samiyene Nasıl Gelecek ŞampiyonGalatasaray #nasıl

Zeyysıla Tarık İster – Ayva Çiçek Açmış (Fener Samiyene Nasıl Gelecek ŞampiyonGalatasaray #nasıl #nasıl Zeyysıla & Tarık İster’in, Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanan “Ayva Çiçek Açmış (Fener Samiyene Nasıl Gelecek)” isimli şarkısı, Avrupa Müzik kanalında! Kanala Abone Olmak için: Söz: Zeyysıla, Anonim Müzik: Anonim Düzenleme: Tarık İster Zeyysıla: Tarık İster: Bizi Takip Etmek için: Facebook: Twitter:…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir